English VersionContact UsSiteMapHomePage
جستجو :
پنجشنبه 2 خرداد 1398

 

 

 

 

 

شماره96

    نحوه ی آشنایی شمابا وب سایت مجله چگونه بوده است ؟  


آرشيو نظر سنجي ها

 

كپي برداري هاي غير قانوني از بين مي رود.سرویس اخبار خارجی ایتنا - دانشمندان آمریکایی موفق به ساخت دستگاهی جدید شده‌اند که می‌تواند از کپی‌برداری‌های غیرقانونی فیلم‌ها در سینما جلوگیری کند.

این دستگاه قابل‌حمل می‌تواند درون هرسینمایی نصب شود و با زیر نظر گرفتن تمام فضای محیط، فیلم‌هایی که توسط دوربین‌های دیجیتال ذخیره می‌شود را شناسایی کرده و مکان آنها را مشخص کند.
گروه تحقیقاتی موسسه فناوری جرجیا در این باره اعلام کردند: این نوآوری می‌تواند از عکس‌برداری‌های غیرقانونی نیز جلوگیری کند و امکان هرگونه تخلف در این زمینه را از بین ببرد.
پروفسور گرگوری آبود(gregory abowd) یکی از محققان دانشگاه کامپیوتر و فناوری جرجیا اظهار داشت: درحالی که این‌روزها میزان تخلفات در زمینه صنعت فیلم‌سازی افزایشی چشمگیر یافته و صاحبان این صنایع را با مشکلات فراوان مواجه کرده، دستگاه کوچک و کارآمد ما می‌تواند با تمامی این تخلفات مبارزه کند و جلوی آنها را بگیرد.
این گروه تحقیقاتی می‌کوشند با این دستگاه جدید از تصویربرداری در اداره مرکزی دولت آمریکا و همچنین نمایشگاه‌هایی که برگزار می‌شود جلوگیری کنند و هرگونه مشکل در این زمینه را از میان بردارد.
این گروه در چند ماه گذشته همکاری‌های فراوانی را با مرکز تصاویر متحرک آمریکا آغاز کرده تا با هرگونه تخلف دراین زمینه مبارزه کند.

 در تاريخ : يكشنبه 23 ارديبهشت 1386 ساعت 13:10:14 
 

  بازديد کل : 359152 نفر |   بازديد امروز : 53 نفر |   بازديد ديروز : 103 نفر |   آنلاين : 2 نفر