English VersionContact UsSiteMapHomePage
جستجو :
پنجشنبه 2 خرداد 1398

 

 

 

 

 

شماره96

    نحوه ی آشنایی شمابا وب سایت مجله چگونه بوده است ؟  


آرشيو نظر سنجي ها

 

پاندا ، بانكها را براي كاربران اينترنت امن مي كند .پاندا، بانك ها را براي كاربران اينترنت امن مي كند

 

بنا بر ادعاي برخي از مراكز امنيتي، فن آوري هاي حفاظتي موجود با همياري كاربران در رعايت ابتدايي ترين اصول حفاظتي، براي ايجاد دسترسي كاملاً امن به خدمات بانكي آنلاين،‌توانايي كافي دارند

با اين وجود كه امروزه ارائه و دريافت خدمات الكترونيك رفته رفته در حال تبديل شدن به يك ضرورت اجتناب ناپذير است، بسياري از كاربران اينترنت به علت عدم اطمينان به روش هاي غيرفيزيكي در نقل و انتقال پول و نيز عدم اعتماد به شرايط امنيتي و مديريتي خدمات آنلاين از مراجعه به پايگاه هاي الكترونيكي بانك ها و مؤسسات مالي اعتباري طفره مي روند.

بنا بر اعلام شركت امنيتي Panda Security، با اين حال وضعيت فعلي بانكداري آنلاين و نقل و انتقال الكترونيكي پول نشان مي دهد كه علي رغم افزايش بي وقفه تهديدات امنيتي عليه كاربران خدمات مالي اعتباري،‌ نگراني مشتريان بانك ها در خصوص بستر ناامن خدمات آنلاين كاملاً بي مورد است.

بر اساس ادعاي اين مركز ارائه دهنده راهكارهاي حفاظتي، دست كم 30 درصد از كل حملات مخرب و نفوذهاي اينترنتي با هدف سرقت هويت شخصي كاربران انجام مي شوند، اما در بدبينانه ترين شرايط نيز رعايت شگردهاي ساده امنيتي و توجه كافي به سطح حفاظتي سيستم هاي رايانه اي، فعاليت هاي حساس كاربران اينترنت را به طور كامل امن نگاه مي دارد.

پاندا اخيراً اعلام كرده بود كه با هدف افزايش مضاعف امنيت در فعاليت هاي بانكي آنلاين، ‌يك سيستم مستقل حفاظت از هويت شخصي و اطلاعات محرمانه كاربران را طراحي و در نرم افزارهاي امنيتي خود بكار گرفته است.

اين سيستم اختصاصي داراي مجموعه هايي چون فيلتر ضد حملات Phishing  براي كشف صفحات جعلي و مخرب در وب و نيز جلوگيري از انتقال ناخواسته اطلاعات محرمانه به خرابكاران، موتور ضد تروژان هاي Banker براي كشف و پاكسازي ويروس هاي ويژه سرقت اطلاعات بانكي و برداشت غيرقانوني پول و نيز فن آوري حفاظت از هويت شخصي ست كه به كاربران امكان مي دهد تا اطلاعات و داده هاي بسيار حساس و ارزشمندي چون شماره كارت هاي اعتباري، شماره هاي تأمين اجتماعي، رمزهاي عبور و هر نوع فايل خصوصي را به نحوي مشخص كنند تا بدون مجوز و تأييد كاربر و نيز تصديق مرجع دريافت كننده اطلاعات از سيستم خارج نشوند.

 

 

منبع خبر: Panda Security Press Room

نگاهي به مهمترین و شایع ترین ویروس های رایانه ای در نخستین هفته سال جدید

 

جستجوی فیلم و تصویر در اینترنت ، پر خطر ترین فعالیت اینترنتی در هفته گذشته بود است

 

 

9 فروردین 1388

 

شرکت امنیتی Panda Security در جدیدترین گزارش خود از وضعیت جهانی امنیت اطلاعات رایانه ای، سه کد مخرب را به عنوان شایع ترین و مهمترین عامل حملات اینترنتی در هفته گذشته معرفی کرد .

 

در گزارش این شرکت، جستجوی فایل های تصویری در اینترنت مهمترین دلیل انتشار آلودگی در روزهای اخیر اعلام شده است .

 

تروژان Nabload.DLU  که از همین طریق قربانیان خود را هدف قرار می دهد همراه با یک فایل ویدئوئی در رایانه ها دانلود شده و پس از ایجاد آسیب پذیری های شدید به سرقت نامحسوس رمزهای عبور و نام های کاربری وارد شده توسط کاربر در بانک های آنلاین و موسسات اینترنتی می پردازد .

فعالیت دائم، مستمر و بی وقفه حتی پس از راه اندازی پی در پی سیستم از مشخصات Nabload.DLU محسوب می شود .

 

بر اساس اعلام پاندا، با وجود فروکش کردن فعالیت کوبنده ضد ویروس های جعلی در ماه های اخیر ، یک آگهی افزار بسیار سمج با عنوان Renus2008  خاطره کابوس انتشار این نوع بد افزار را مجدداً برای کاربران و شرکت های امنیتی زنده کرد.

Renus2008 با نمایش پی در پی و آزاردهنده یک پیغام تصویری به کاربر هشدار می دهد که رایانه ی آلوده است و از وی می خواهد تا یک اسکن سریع و دقیق روی سیستم خود انجام دهد. کاربر دستپاچه و در عین حال عصبانی با کلیک بر روی گزینه”scan”  به این ضد ویروس اجازه می دهد تا سیستم را از لحاظ امنیتی بررسی کند ... نتیجه اصلا خوشایند نیست زیرا کاربر با انبوهی از ویروس ها ، کرم ها و تروژان های غیر واقعی روبرو می شود که توسط این ضد ویروس تقلبی شناسایی شده اند. درادامه کاربر یا باید با پرداخت مبلغی این ویروس ها را پاکسازی کند و یا به زندگی مجازی خود در کنار آن ها ادامه دهد . واضح است که اغلب کاربران به خصوص کاربران غیرحرفه ای در ازای پاکسازی رایانه های خود از ویروس هایی که در اصل وجود ندارند ، گزینه ' پرداخت ' را انتخاب می کنند .  البته این گزینه بارها و بارها قابل انتخاب است به ویژه تا وقتی که از یک ضد ویروس قدرتمند و به روز استفاده نکنید و یا آگاهی امنیتی شما افزایش نیابد.

 

و اما MSNworm.FZ  که از طریق برنامه MSNmessenger  منتشر می شود یک کرم رایانه ای است که خود را به طور خودکار به پیغام های در حال ارسال ضمیمه کرده و به تمام آدرس های پستی موجود در رایانه آلوده فرستاده می شود.

این کرم اغلب به صورت یک فایل تصویری ست که معمولا با کلیک بر روی آن فعال شده و یک پیغام خطا نیز به کاربر نمایش می دهد .

نشانه حضور MSNworm.FZ در سیستم ، تغییر صفحه نمایش خانگی برنامه Internet explorer  اعلام شده است.

 

 

کاربران برای اطمینان از امنیت رایانه های خود می توانند از نرم افزار آنلاین و رایگان Panda Activescan  استفاده کنند.

 

 

 

منبع خبر: PandaLabs

ویرایش خبر: اسماعیل ذبیحی

خودرو با تمام امكانات ديجيتالي

شركت سامسونگ كه هم اكنون دستگاه هاي ديجيتالي را در زمينه هاي مختلف توليد مي كند ، خودرو جديدي را با كليه امكانات ديجيتالي و الكترونيكي طراحي و توليد كرد . اين خودرو الكترونيكي eMX يا ' تجربه ماشين سازگار با محيط زيست 'نام گرفته و در نمايشگاه بين المللي خودرو سئول به نمايش در آمده است . بدنه اين اتومبيل و تمامي بخش هاي داخلي آن از مواد طبيعي ساخته شد ه وبه همين دليل 100 درصد بازيافت شدني است . اين خودرو قابليت پذيرش سيم كارت را دارد وبه دوربين ديجيتالي با كيفيتي مجهز شد هاست كه مي تواند از پيرامون سرنشينان عكسبرداري و فيلمبرداري كند . از ديگر امكانات موجود در اين خودرو كوچك مي توان به نمايشگر لمسي بزرگ ، قابليت اتصال به اينترنت ، قابليت پشتيباني از شبكه بي سيم wi-fi  ، فناوري بلوتوث ، سيستم ويژه براي پخش فايل هاي صوتي و تصويري ، اسپيكرهاي با كيفيت و ... اشاره كرد. برگرفته شده از شبكه

 

 

ارسال نقشه ترافيكي تهران از طريق ام ام اس

موبنا : به گفته مدير عامل شركت كنترل ترافيك تهران نقشه ترافيكي شهر تهران خرداد ماه از طريق ' ام ام اس' به مشتركان همراه اول ارسال مي شود .حجت ا... بهروز با بيان اين مطلب گفت : ' ارسال اين نقشه رايگان خواهد بود و براي ارسال نقشه ترافيكي به مشتركان اپراتور دوم نيز مذاكراتي صورت گرفته است .' وي افزود: 'اما ارسال هر پيام در قالب ' ام ام اس ' براي شهروندان تهراني حدود 700 ريال هزينه در پي دارد.' وي ادامه داد : ' شركت كنترل ترافيك تهران از شركت ارتباطات سيار ايران درخواست كرد اين سرويس به عنوان يك خدمت عمومي در نظر گرفته وبراي آن هزينه اي دريافت نشود كه با پيشنهاد موافقت نشد .' وي گفت : ' براي ارائه اين سرويس با بخش خصوصي وارد مذاكره شده ايم كه مذاكرات با سه شركت پيمانكار خدمات ارزش افزوده تلفن همراه (CP) در مرحله توافقات نهايي است .' برگرفته شده از شبكه

 

 

 

تهيه نرم افزارهاي انتخاباتي با نظارت شوراي نگهبان

مهر : به گفته مدير كل فناوري اطلاعات وزارت كشور تمامي نر م افزارهايي كه در انتخابات آتي رياست جمهوري مورد استفاده قرار مي گيرد با نظارت شوراي نگهبان تهيه شده است .مهدي رحمتي نژاد با بيان اين مطلب گفت : ' برگزراي انتخابات رايانه اي در سه مرحله خواهد بود كه مرحله اول شامل ثبت نام از داوطلبان است كه فرم هاي ثبت نام 15 روز قبل از زمان آغاز ثبت نام روي سايت وزارت كشور قرار مي گيرد.' وي افزود:‌' مرحله دوم شامل ثبت شماره ملي راي دهندگان است كه براي رفع مشگلات ثبت شماره ملي در تلاش هستيم از دستگاه باركد خوان استفاده كنيم .' رحمتي نژاد مرحله سوم را برگزاري انتخابات را ارسال صورتجلسه نتيجه هر شعبه پس از اتمام كار عنوان كرد وادامه داد :‌' پس از پايان شمارش آرا بايد صوتجلسه هر شعبه در نرم افزارهاي تهيه شده ثبت و به سرورهاي مركزي ارسال شود .'

برگرفته شده از شبكه

 

عملياتي شدن ارتباط صنعت و دانشگاه در وزارت ICT

به گفته معاون آموزش وزير ارتباطات ،ارتباط صنعت و دانشگاه با تلاش هاي صورت گرفته طي سه سال گذشته در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات عملياتي شده است .

به گزارش ايسنا ، دكتر كمال محامد پور ، در كنگره ارتباط صنعت ودانشگاه با بيان اين مطلب اظهار كرد: ' با انجام برنامه ريزي هاي لازم وهمچنين استفاده بهينه از اعتبارات پژوهشي استاني با حضور كارشناسان ، متخصصان و همچنين اساتيد دانشگاه به منظور قانونمند كردن استفاده از اعتبارهاي پژوهشي ، يكي از تلاشهاي صورت گرفته دراين زمينه است .' محامد پور ادامه داد:‌ ' بر همين اساس طي دو سال گذشته ، دو هزار پيشنهاد پروژه كار بردي از سوي اين كميته ها مطرح شده كه از اين تعداد، يك هزار و دويست پروژه با بود جه اي معادل چهل ميليارد ريال به تصويب رسيده است .' وي تصريح كرد :' ايجاد اين كميته ها موجب شد تا زبان مشترك ميان صنعت و دانشگاه شكل گير دوهمچنين شرايط لازم براي تبيين مشكل فراهم شد .' معاون آموزش ، پژوهش و امور بين الملل گفت :' سال ، حدود چهل ميليارد تومان تعهد براي مركز تحقيقات به منظور عقد قراردادبا دانشگاه ها ايجاد شده كه بخش مهمي از اين بودجه

براي ايجاد آزمايشگاه تخصصي تاييد نمونه اختصاص يافته است .' وي ادامه داد :' حمايت از ايجاد مراكز رشد وهمچنين حمايت از توليد داخل از ديگر اقداماتي است كه در طول دولت نهم جهت ارتباط دولت ، صنعت ودانشگاه صورت گرفته است.' او در باره چالش هاي موجود در حوزه ارتباط دولت ، صنعت و دانشگاه ، اظهار كرد :' وجود نگاه سنتي ميان برخي از مديران اجرايي واساتيد دانشگاه ، كافي نبودن آيين نامه هاي حمايتي از بخش خصوصي و نبود ساختار مناسب در حوزه تحقيق و توسعه بخشي از چالش هاي موجود در اين حوزه ، محسوب مي شود.'

محامد پور ادامه داد :‌' دولت بايد از طريق وضع قوانين حمايتي ، سياست گذاري ، هدايت و نظارت بازار را به طور كامل انجام دهد . دانشگاه ها نيز بايد علاوه بر تربيت نيروي انساني از طريق تحقيقات كاربردي ، نيازهاي بخش صنعتي را حل كنند.' برگرفته شده از شبكه

 

 

ايجاد تشكل جديد با عنوان انجمن ERP ايران در حوزه نرم افزار

عضو شوراي عالي انفورماتيك كشور از ايجاد تشكل جديدي تحت عنوان انجمن ERP ايران توسط توليد كنندگان نرم افزارها ي برنامه ريزي منابع سازماني خبر داد.

حسين طالبي در گفت وگو با ايسنا با اشاره به خطرات استفاده از نرم افزارهاي ERP خارجي به ويژه از نظر امنيتي گفت :‌' شركت هاي توليد كننده ERP داخلي فرصت يافتند با ارائه محصولات ERP توليدي خود توان چشمگير متخصصان ايراني را در طراحي ، ساخت وپياده سازي نرم افزارهاي جامع و يكپارچه ERP به نمايش بگذارند .' وي بر ضرورت ارائه راهكارهاي جدي و موثر در حمايت از صنعت توليد نرم افزار وتخصيص بودجه كافي در برنامه توسعه اقتصادي اجتماعي و فرهنگي تاكيد كرد. او ادامه داد:‌' دولت عزم ويژه اي براي ذيل به جامعه دانش بنيان از طريق پشتيباني از متخصصان وشركت هاي توليد كننده داخلي براي تامين نيازهاي داخلي و كسب سهم مناسب بازار نرم افزاري منطقه و حضور فعال در عرصه جهاني دارد.' طالبي گفت :‌' اميد است معاونت فناوري اطلاعات وزارت ICT و شركت فناوري اطلاعات ، مجلس شوراي اسلامي وساير دست اندركاران حوزه ICT كشور در اين مقطع حساس با ارائه سازو كارهاي لازم به توسعه فناوري اطلاعا ت با تاكيد بر صنعت نرم افزار بپردازند و در آينده نزديك شاهد دستاوردهاي چشمگير در توليد و صادرات نرم افزار بوده و كشور از وابستگي شد يد به اقتصاد متكي بر نفت به سمت اقتصاد متكي بر دانش وفناوري سوق داده شود.'بر گرفته شده از شبكه

نسخه جديد ويندوز موبايل

 ميكرو سافت در mobile world Congresss امسال به معرفي مهم ترين ويژگي هاي  windows mobile6.5 پرداخت . در حالي كه بسياري از كاربران به جذاب ترين و آسان ترين سيستم عامل براي اسمارت فون فكر مي كنند ، بسياري عقيده دارند ويندوز موبايل در رده بهترين انتخاب جاي ندارد ، عقيده بسياري از كاربران اين است كه اپل از لحاظ محيط كار بر پسند در بازار سيستم عامل هاي اسمارت فون سردمدار است .

مايكروسافت با به نمايش گذاشتن يك سري امكانات جديد ويندوز موبايل 5/6 سعي دارد اين تفكر را كه ويندوز موبايل سيستم عاملي سنگين غير بصري است ، از بين ببرد . اين شركت نسخه جديد ويندوز موبايل را در 16 فوريه در MWC2009 به نمايش گذاشت وروي گوشيهايي ازHTC,Orange,LG اجرا شد . مايكروسافت در نسخه 5/6 رابط كاربري ارتقا يافته و كاربر پسند تري را وعده مي دهد . تجهيزات همراهي كه به اين سيستم عامل مجهز شوند ، امكان استفاده از دو سرويس جديد اين شركت موسوم به windows Marketplace,My phone را خواهند داشت.

My phone سرويسي است كه براي همسان سازي پيغام هاي متني ، عكسها ، ويديو ، فهرست تماس ها و موارد ديگر با وب استفاده خواهد شد . windows Marketplace نيز فروشگاه آنلايني است براي توسعه دهندگان  كه مي توانند با استفاده از آن به ارائه نرم افزارهاي موبايل بپردازند و مي توان از طريق گوشي يا وب به آن ها دسترسي داشت.

استيو بالمر ، مدير عامل مايكرو سافت مي گويد :‌' ما در حال همكاري با همكاران خود در اين صنعت هستيم تا بتوانيم نسل جديدي از گوشي هاي تحت ويندوز را ارائه دهيم كه موانع ميان مردم ، اطلاعات و برنامه ها را از بر مي دارند ويك تجربه يك دست وبي دردسر را به صورت تمام وقت، سركار يادر خانه ، براي شما فراهم مي آورند.' نسخه جديد همچنين يك dashboard در اختيار كاربر مي گذارد تا همواره در جريان اطلاعات مهمي مانند ايميل هاي جديد، متن ها ، تماس هاي پاسخ داده نشده و قرار ملاقات هاي تنظيم شده باشد . ويندوز موبايل 5/6 امكانات تازه اي در زمينه استفاده از انگشت به جاي قلم در نمايشگر هاي حساس به لمس فراهم آورده است . انتظار مي رود اين نسخه از ويندوز موبايل در آوريل 2009 در اختيار توليد كنندگان قراربگيرد. همچنين به گفته منابع مختلف عرضه ويندوزموبايل 7 به تاخير افتاده ودرسال 2010 عرضه خواهد شد.برگرفته شده از شبكه

 

جايزه 250 ميليون دلاري مايكروسافت براي متوقف ساختن كرم هاي اينترنتي

كرم هاي اينترنتي همچنان كامپيوترها را آلوده مي كنندوكارشناسان امنيتي را به دردسر مي اندازند ،به همين دليل ، مايكروسافت در يك اقدام تازه ، براي معرفي سازندگان كر م conficker به پليس ، جايزه 250 ميليون دلاري تعيين كرده است.

اين كرم مانند آتش تكثير مي شود واز طريق حفره امنيتي ويندوز پخش مي شود كه البته اين ايراد در اكتبر گذشته بر طرف شد . اين كر مهمچنين سيستم پشتيباني ضد ويروس را از كار مي اندازد و باعث مي شود كه كامپيوتر آلوده نتواند وارد سايت هاي به روز رساني برنامه ضد ويروس شود . كارشناسان همچنين ابراز نگراني كرده اند كه اني كر در هر 24 ساعت حداقل با سرور 250 كامپيوتر خانگي ارتباط بر قرار كرده و آن هارا هدايت كند اين كرم تاكنون با آلوده ساختن سيستم هاي كامپيوتري پليس و دادگاههاي هيوستون واقع در ايالت تگزاس آمريكا ونيز ايجاد اختلال در كامپيوترهاي ارتش فرانسه درد سر آفريني كرده است .مايكروسافت با همكاري شركت اينترنتي نام ها و اعداد واگذار شده

(ICANN) ونيز كارشناسان امنيت ، سعي در شناسايي سازندگان اين كر م دارد.

verisign,Neustar,Aol,F-Secure,George Tech وچند سازمان ديگر از جمله شركت هايي هستند كه براي دستگيري و مبارزه با پديد آورنده اين كر م اينترنتي با يكديگر متحد شده اند .برگرفته شده از شبكه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 در تاريخ : يكشنبه 10 بهمن 1389 ساعت 11:28:17 
 

  بازديد کل : 359154 نفر |   بازديد امروز : 55 نفر |   بازديد ديروز : 103 نفر |   آنلاين : 2 نفر