English VersionContact UsSiteMapHomePage
جستجو :
پنجشنبه 2 خرداد 1398

 

 

 

 

 

شماره96

    نحوه ی آشنایی شمابا وب سایت مجله چگونه بوده است ؟  


آرشيو نظر سنجي ها

 

مردم12 میلیاردتومان خرج VPN کردند .هفته گذشته موتور جستجوي گوگل و تمامي سرويس‌هاي آن در اعتراض به انتشار فيلم موهن درباره پيامبر اسلام فيلتر شد....

قطع دسترسي كاربران ايراني به اين سرويس با اظهارنظرهاي متفاوتي از سوي مقامات مسوول مواجه شد و حتي كميته تعيين مصاديق فيلترينگ نيز با اظهار نظرهاي متفاوت اعضاي آن در تائيد يا رد قطع دسترسي، وعده داده است كه قطعي ناخواسته گوگل به زودي رفع مي‌شود.اتفاقی که هفته گذشته با ممانعت از دسترسی کاربران داخلی به موتور جست‌و‌جوی مرجع گوگل و سرویس ایمیل این شرکت يعني جی‌میل ایجاد شد، فارغ از اصل ماجرا، حواشي جالب و قابل تاملي نيز دارد كه از جمله آنها اختلال در دسترسي به سرويس‌هاي سيستم عامل آندرويد روي گوشي‌هاي هوشمند است. در اين ميان بايد منتظر بازارهاي سودجويانه ناشي از قطع دسترسي به اين سرويس نيز باشيم.

توزيع‌كنندگان VPN حداقل 12 ميليارد تومان به جيب مي‌زنند

يك حساب سرانگشتي و غيررسمي از ميزان استفاده كاربران از VPN براي عبور از فيلترينگ حاكي از آن است كه توزيع‌كنندگان اين سرويس طي يك ماه حداقل 12 ميليارد تومان به جيب مي‌زنند.

به گزارش عصر ارتباط، تعداد تقریبی کاربران اینترنت كشور حدود 33 میلیون نفر است که با در نظر گرفتن تنها 50 درصد این رقم به عنوان نمونه‌ای از کاربران فعال و نیمه‌حرفه‌ای فضای اینترنت، عددي نزدیک به 15 تا 16 میلیون نفر حاصل مي‌شود.

با قطع دسترسی این تعداد از كاربران به مهم‌ترین منبع جست‌وجو و ارسال نامه‌های الکترونیکی، بسياري از آنها به سراغ استفاده از سرویس‌های عمدتا ناامن و البته غیرقانونی VPN خواهند رفت. در صورتي كه تنها 20 درصد از اين تعداد یعنی در حدود 3 میلیون كاربر اينترنت در كشور به استفاده از این سرویس‌ها روي آورند، با ضرب تعداد آنها در متوسط قيمت 4 هزار توماني هر حساب كاربري VPN، رقم 12 ميليارد توماني به عنوان درآمدهاي توزيع‌كنندگان آنها حاصل مي‌شود كه از فرصت پيش آمده نهايت سود را به جيب مي‌زنند. اين رقم بسیار فراتر از تصور اولیه از فعاليت آنها است كه به صورت ماهیانه به حساب‌های پنهان و آشکار این شرکت‌های گمنام سرازیر می‌شود.

اين رقم را بايد به قيمت‌ها و سرعت‌هاي دسترسي به اينترنت پرسرعت نيز افزود كه با بي‌مهري از مشتركان اينترنت كشور مطالبه مي‌شود


در تاريخ : سه شنبه 11 مهر 1391 ساعت -1:56:07 
 

  بازديد کل : 359154 نفر |   بازديد امروز : 55 نفر |   بازديد ديروز : 103 نفر |   آنلاين : 3 نفر